گزارش مشکل
متر لیزری SNDWAY مدل SW50

متر لیزری SNDWAY مدل SW50


امتیاز : 5/5 از مجموع 1 رای
تاریخ آخرین بروز رسانی : سیزدهم ,خرداد ساعت 17:34
قیمت از ۱۹۸,۰۰۰ تومان بیشترین قیمت ۲۰۹,۰۰۰ تومان

توضیحات

متر لیزری/فاصله سنج لیزری:

یکی از وسایل کاربردی، دقیق با کاربردی آسان مترلیزری می باشد که با استفاده از زمان رفت و برگشت یک پالس لیزری به هدف، می توان جهت اندازه گیری فاصله، تراز یابی و تطابق استفاده کرد. به دلیل کاهش خطای انسانی، افزایش سرعت کار و افزایش دقت، مترهای لیزری بسیار پرکاربرد می باشند. بسته به نوع کاربردها از مترهای لیزری مختلف استفاده می شود. در عملیات ساخت و ساز، استفاده های نظامی، زیر اقیانوس، فرآیندهای تولید صنعتی، می توان از مترهای لیزری استفاده کرد.

طرز کار مترهای لیزری:

مترهای لیزری با ارسال یک پالس لیزر به هدف و اصابت آن به هدف و بازگشت آن به دستگاه اندازه گیری مربوطه را انجام می دهند. زمان پرواز یا زمان رفت و برگشت این پالس براساس این اصل که سرعت نور در زمین تقریباً مقدار ثابتی می باشد، مبنای اندازه گیری است. در درون دستگاه کامپیوتر کوچکی فاصله را بر مبنای زمان پرواز و سرعت نور محاسبه می کند. این روش محاسبه می تواند فاصله ی زمین تا ماه را با خطا ی چند سانتی متر محاسبه کند.

محاسبه ی فاصله:

فاصله بین متر لیزری و هدف با فرمول D=ct/2 محاسبه می شود، که در آن t زمان پرواز و یا سرعت نور است. با توجه به سرعت بالای نور و در نتیجه پالس فرستاده شده توسط دستگاه، دقت اندازه گیری بسیار بالاست.

کاربرد متر لیزری:

مهمترین کاربرد لیزر اندازه گیری فاصله، ترازیابی و تطابق است که بسته به نوع کاربرد در صنایع مختلف از جمله ساخت و ساز عمرانی و نقشه برداری، فرآیندهای تولید صنعتی ، صنایع نظامی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

از مهمترین کاربردهای مترهای لیزری درون ساختمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-انواع عملیات دکوراسیون

2-نصب کابینت و قفسه

3-نصب پارتیشن و سرویسهای بهداشتی

4-نصب کاغذ دیواری و شابلون

5-سقف کاذب

دلایل استفاده از لیزر:

نور لیزر طیفی بسیار متمرکز، شدید و معمولاً تک فرکانس است.این نور برای اندازه گیری بسیار با دقت عمل می کند چون با سرعت بسیار ثابتی حرکتی در اتمسفر حرکت می کنند. همچنین مدت زمان بیشتری طول می کشد تا این نور منشعب ضعیف شود که باعث افزایش دقت اندازه گیری می شود. همچنین نور لیزر دیرتر از نور سفید پراکنده می شود، به همین دلیل می تواند به فاصله دورتری تابانده و گرفته می شود. در مقایسه با نور سفید، نور لیزر تا مسافت بیشتری شدت خود را حفظ می کند، که برای اندازه گیری فاصله بسیار مهم است.

مواردی که منجر به بروز خطا در متر لیزری می شود:

در برخی موارد در طی فواصل طولانی در نتیجه ی واگرایی پرتو لیزر گسترش یافته و پخش می شود، این پدیده به علت مجاورت با حباب های هوا که مانند لنزی عمل می کنند که تغییراتی در حدود اندازه های میکروسکوپی تا تقریباً نصف ارتفاع مسیر پرتو لیزر بالای زمین دارند ایجاد می شوند.

این اغتشاشات اتمسفری با پراکندگی خود لیزر و با حلقه های متقاطع بهم می پیوندد که سبب می شود جباب های گرم به طور جانبی بهم فشرده شوند، که ممکن است به صورتی که سبب مشکل در صحت خواندن فاصله ی یک شی شوند با هم ترکیب گردند، مثلاً زیر برخی درختان یا پشت بوته ها و شاخ و برگ ها یا حتی در فواصل طولانی بیشتر از 10 کیلومتر در فضای باز و نواحی خیلی تاریک، بعضی نورهای لیزری ممکن است که از شاخ و برگ های نزدیک تر به شیئی بازگشت داده شوند که باعث بازگشت دادن زود و خواندن کم دقت می شود. در عوض در فواصل بیشتر از 365 متر، هدف اگر در مجاورت زمین باشد ممکن است به راحتی در یک سراب ناپدید شود، که این سراب به دلیل تغییرات دما در هوا در مجاورت بیابان داغ که باعث خمیدگی نورلیزر می شود بوجود می آید.

همچنین اجسام مختلف نور را باشدت متغیری منعکس می کنند. موادی که تمایل به جذب یا پراکنده کردن نور دارند، احتمال برگشت نور به دستگاه فرستنده را کاهش می دهند. در این صورت باید از دستگاهی با امکان جابجایی فاز استفاده کرد.

مشخصات
ابزار کار
نوع ابزار: مترلیزری
مسافت قابل اندازه گیری: بین 0.2 الی 50 متر
دقت اندازه گیری: 2 میلیمتر
محاسبه زاویه: ندارد
دارای تراز:
حافظه ثبت مقادیر:
اندازه گیری طول، عرض، ارتفاع و محاسبه حجم:
ابعاد: 118x54x28 میلی متر
مشخصه: قابلیت اندازه گیری وتر از طریق قضیه فیثاغورث
شرکت سازنده: SNDWAY
کشور سازنده: چین

محصولات مشابه با متر لیزری SNDWAY مدل SW50

نام فروشگاه : فروشگاه اینترنتی آی تک
نام فروشگاه : فروشگاه اینترنتی آی تک
نام فروشگاه : فروشگاه اینترنتی اتوماسیون 24 ارائه دهنده قطعات برق و اتوماسیون صنعتی
نام فروشگاه : فروشگاه اینترنتی اتوماسیون 24 ارائه دهنده قطعات برق و اتوماسیون صنعتی
نام فروشگاه : فروشگاه اینترنتی اتوماسیون 24 ارائه دهنده قطعات برق و اتوماسیون صنعتی