Warning: file_put_contents(/home/admin/domains/selzir.com/static_cache/must_delete/b9e3acfd7b75eef980b34e0693bae376): failed to open stream: No such file or directory in /home/admin/domains/selzir.com/public_html/index.php on line 68
ساعت و تقویم با نمایشگر LCD کاراکتری (DS1307) - قیمت 180,000 تومان
گزارش مشکل
ساعت و تقویم با نمایشگر LCD کاراکتری (DS1307)

ساعت و تقویم با نمایشگر LCD کاراکتری (DS1307)


امتیاز : 5/5 از مجموع 1 رای
تاریخ آخرین بروز رسانی : شانزدهم ,خرداد ساعت 00:00
قیمت ۱۸۰,۰۰۰ تومان

توضیحات

ساعت و تقویم با نمایشگر LCD کاراکتری (DS1307)

توضیحات پروژه:
این پروژه با راه اندازی تراشه DS1307 ساعت و تقویم را بر روی یک LCD کاراکتری با دقت بالایی نمایش می دهد.
جهت ساخت یک ساعت توان از RTC داخلی میکروکنترلر استفاده کرد. ولی مشکلی اساسی در این است که با قطع شدن تغذیه مدار یا ریست شدن میکروکنترلر، ساعت و زمان را از دست میدهیم.
اگر بخواهیم یک میکرو را به صورت همیشه روشن نگه داریم نیاز به باتری خواهیم داشت تا در زمان قطع شدن برق ، تغذیه را تعمین کند. ولی با توجه به مصرف میکرو و زمان طولانی روشن بودن آن نیاز به انتخاب یک باتری مناسب و مدار شارژر خواهیم داشت.
برای رفع این مشکل در این پروژه از IC ساعت با نام DS1307 استفاده شده است. با اتصال یک باتری سکه ای 3 ولت به این تراشه، می تواند تا 10 سال بدون هیچ مشکلی اطلاعات مربوط به ساعت و تقویم را حفظ کرد.

توجه: تقویم این پروژه ، تقویم میلادی است.

جهت کامل تر کردن پروژه، دماسنج نیز به این پروژه اضافه شده است. ترمومتر این پروژه دمای محیط را از 0 تا 99 درجه سانتی گراد با دقت 0٫5 درجه اندازه گیری کرده و آن را بر روی LCD نمایش می دهد.

با هر بار فشردن کلید وسط ، شما به ترتیب وارد منو تنظیمات ساعت، دقیقه، ثانیه، سال، ماه و روز خواهید شد. که با استفاده از کلید های بالا و پایین می توانید مقدار مورد نظر را تنظیم کنید.

توجه: این پروژه الکترونیکی در مدل دانشجویی و به صورت دست ساز تهیه شده است و فقط جنبه آموزشی دارد. این محصول با نمونه های صنعتی که دارای قاب بوده و برد آن ها جهت محافظت از گرد و غبار داری پوشش محافظ سبز است متفاوت می باشد. علت بالا بودن قیمت این محصول نسبت به نمونه های مشابه صنعتی در بازار که در تعدا بالا تولید و توزیع می شوند این است که این مورد کاملا سفارشی و به صورت دست ساز بعد از سفارش مشتری اقدام به ساخته می شود و هیچ کدام از نمونه های آموزشی از قبل ساختته شده و انبار نشده است و همچنین همراه این پروژه توضیحاتی متنی تحت فایل WORD که شامل شرح تمام قسمت های پروژه است ارائه می شود.

اهداف آموزشی:
• آشنایی با LCD کاراکتری و نحوه راه اندازی آن
• آشنایی با ADC میکروکنترلر
• آشنایی با سنسور دمای LM35 و نحوه راه اندازی آن
• آشنایی با تراشه DS1307 و پیکره بندی آن
• آشنایی با پروتکل ارتباطی I2C
• آشنایی با ساخت برد مدار چاپی

اجزای پروژه:
• برای RTC از تراشه DS1307 استفاده شده .
• جهت اندازه گیری دما ، از سنسور LM35 استفاده شده است.
• جهت مانیتورینگ دما از یک LCD کاراکتری 2*16 استفاد شد.

برد پروژه:
• برد پروژه با مدارچاپی قابل سفارش است.
برای تهیه برد مدار چاپی روش های مختلفی وجود دارد، ولی در این پروژه از روش چاپ و اتو به صورت کاملا دستی استفاده شده و بر روی برد از مارکاژ و پوشش محافظ سبز استفاده نشده است. و هیچ اثری از نام فروشگاه بر روی برد وجود ندارد.

همراه این پرو‍ژه موارد زیر ارسال می شود:
1 . CD شامل فایل های زیر:
• توضیحات کامل از پروژه ، تحت فایل Word ، که در آن نحوه راه اندازی پروژه ، شماتیک مدار ، برنامه میکروکنترلر و روش ساخت برد پروژه ، به صورت مصور شرح داده شده است.
• نرم افزارهای Bascom AVR ، Code Vision AVR ، Proteus
2 . یک عدد آداپتور

مدل آموزشی این پروژه با یکی از موارد زیر قابل سفارش می باشد.

نام پروژه: ساعت و تقویم با نمایشگر LCD کاراکتری (DS1307)
میکروکنترلر پروژه: AVR به شماره ATmega16
زبان برنامه نویسی: Basic
کامپایلر: Bascom AVR
تعداد صفحه: 90

توجه: متاسفانه از ارسال سورس کد اصلی این پروژه معذوریم. کدهای برنامه نویسی که همراه این پروژه ارسال خواهد شد جهت توجیح عملکرد برنامه بی نقص است و تمام مراحل کار پروژه در آن لحاظ شده است. فقط بخشی کوچکی از برنامه حذف شده است تا شاید از کپی برداری جلوگیری شود.

نام كالا : ساعت و تقویم با نمایشگر LCD کاراکتری (DS1307) قیمت : 180,000 تومان
خرید مستقیم
كد : 031