توضیحات

محرم راز

درباره کتاب:
عنوان : محرم راز/ مروری بر زندگی،شخصیت و اندیشه های عالم عارف مرحوم آیت الله شیخ محمدهادی تالهی همدانی
نویسنده : حسین ایزدی
کاری ازموسسه شهید کاظمی
شابک:6-24-7702-600-978
قطع : رقعی
نوع جلد : شومیز
نوبت چاپ : اول / 1394
تعداد صفحات : 342 صفحه
شمارگان : 1000 نسخه

کتاب محرم راز، از زندگانی و اندیشه های عارفی معاصر، اما گمنام سخن می گوید، که آیت الله بهجت درباره وی فرمودند: آیندگان او را خواهند شناخت. عالم و عارفی که علامه حسن زاده آملی او را از (اوتاد) می شمارد و با این جمله ارادت خود را به وی ابراز می دارد که: من در تألهی فانی شدم، تألهی برای من بوی (علامه) شعرانی را می داد.

مرحوم آیت الله شیخ محمدهادی تألهی از دوستان قدیمی و صمیمی عارف کم نظیر مرحوم آیت الله شیخ محمدجواد انصاری همدانی است. وی دراین باره می گوید: من و انصاری یک روح بودیم در دو بدن. بااین همه میل آیت الله تألهی به گمنامی موجب شد کمتر کسی او را بشناسد و امروز (محرم راز) می کوشد گوشه هایی از رازها و اندرزهای وی را برای نسل جدید بازگو کند.

کتاب محرم راز با مقدمه استاد حاج شیخ حسین انصاریان آغاز می شود و در سه بخش کلی ادامه می یابد:

بخش اول به معرفی مهم ترین عالمان و عارفان همدان در طول تاریخ و از زمان امام جواد (ع) تا عصر حاضر می پردازد.

بخش دوم به معرفی زندگی، کرامات، خاطرات و کلمات و اندیشه های آیت الله تألهی اختصاص دارد. در بخش اندیشه های ایشان موضوعاتی پیرامون سیروسلوک، نماز، ولایت أمیرالمومنین (ع)، پندها و اندرزها، دنیا، مرگ و دیدگاه های سیاسی، اجتماعی مطرح می شود.

بخش آخر که ضمیمه این کتاب به شمار می آید، به معرفی یکی از دوستان قدیمی آیت الله تألهی یعنی آیت الله آقا نجفی همدانی می پردازد. ایشان از شاگردان عارف بی نظیر آیت الله سید علی قاضی (ره) و از دوستان علامه طباطبایی (ره) است. در این بخش مصاحبه ای از وی منتشرشده است که در آن به بیان خاطرات ناب و زیبا از دوران تحصیل در نجف، بزرگان نجف و کرامات و خاطرات آن ها می پردازد.

کتاب با تصاویری از علمای همدان پایان می پذیرد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

دوران جنگ تحمیلی رزمندگان پیش از اعزام به جبهه، برای شنیدن موعظه و دعای سفر و کسب آمادگی معنوی خدمت ایشان می رسیدند. روزی با تعدادی از رزمندگان خدمت ایشان رسیدیم. هنگام خداحافظی معظم له فرمودند، خوشا به سعادت شما؛ بعد در بین جمعیت، به سمت یکی از بسیجی ها رفتند و دست بر شانه او گذاشتند و فرمودند:

شما مسافرید، به مقصد رسیدید، سلام ما را هم به اهل مقصد برسانید!

برای ما سؤال شد، این سخن چه معنایی دارد، خوب همه ما مسافریم و اصلاً به خاطر همین خدمت ایشان رسیدیم. به جبهه رفتیم. چند روزی گذشت، همان رزمنده ای که مورد تفقد آیت الله تألهی قرار گرفته بود، به شهادت رسید. تازه معنی حرف ایشان را فهمیدیم.


نام كالا : محرم راز قیمت : 12,000 تومان
خرید مستقیم
كد : 230082محصولات مشابه با محرم راز

نام فروشگاه : فروشگاه اینترنتی 20te20.ir
نام فروشگاه : فروشگاه کتاب شاپ خرید آنلاین و اینترنتی کتاب
نام فروشگاه : i ketab : Persian book :: آي کتاب ::
نام فروشگاه : فروشگاه اینترنتی نورشاپ